Intymność

Seks analny: co można, a czego nie

Seks analny: co można, a czego nie

Pomimo tego, że seks analny nie jest już takim tematem tabu jak kiedyś, nadal nie jest on chlebem powszednim w przeciętnej sypialni. Ściślej mówiąc, odbyt nie został stworzony z myślą o penetracji, ale jeżeli podejdzie się do tego w odpowiedni sposób, seks analny może być naprawdę niezwykłym przeżyciem. Jeżeli planujesz dodać seks analny do seks-menu swojego i swojej dziewczyny, musisz wiedzieć, że aby wam obu to się podobało, należy pamiętać, że istnieje kilka rzeczy, które można i których nie można robić.

 

Nie róbcie tego, kiedy ona jest w ciąży

Seksu analnego należy unikać podczas ciąży. Po pierwsze hemoroidy są częstym skutkiem ubocznym ciąży i mogłyby sprawić, że seks analny będzie dla niej bardzo bolesnym przeżyciem. Po drugie istnieje ryzyko, że przeniesiesz bakterie z odbytu do jej pochwy, narażając ją tym samym na infekcję. I co najważniejsze – nie polecamy uprawiania seksu analnego, podczas gdy ona cieszy się urokami ciąży, ponieważ z pewnością nie pomoże ci to w kreowaniu wizerunku świetnego taty. Powiedz jej, że uważasz kobiety w ciąży za bardzo seksowne i zróbcie to w tradycyjny sposób.

 Reklama

feromony skuteczne

 

Używajcie dużych ilości lubrykantu

Pamiętaj, że w przeciwieństwie do pochwy odbyt nie produkuje naturalnych lubrykantów, dlatego używanie dużych ilości środków nawilżających na bazie silikonu lub wody jest konieczne, aby sprawić, aby było to bezpieczne i komfortowe doświadczenie. Niektóre firmy produkują lubrykanty przeznaczone specjalnie do penetracji analnej, ale każdy środek nawilżający się nada, jeśli tylko użyjecie go w dużych ilościach. Używanie gęstszego lubrykantu – zazwyczaj silikonowego – zapewni wam śliskość do końca stosunku.

 

Nie używajcie kremów znieczulających

Istnieje dużo różnych kremów i żelów znieczulających, które mogą zmniejszyć czucie w jej odbycie. Dlatego też w przypadku, gdy twoja partnerka boi się bólu, może chcieć ich użyć. Jednak nie odczuwanie bólu może być niebezpieczne, ponieważ ból to sposób, w jaki twoje ciało daje ci znać, że coś jest nie tak. Przy takich środkach znieczulających twoja partnerka mogłaby zostać poważnie zraniona i nie zdawać sobie nawet z tego sprawy. Dlatego zamiast znieczulania jej, przygotuj ją do stosunku poprzez długą grę wstępną, używając palców, języka i zabawek. I co najważniejsze – upewnij się, że jest zrelaksowana i czuje się komfortowo.

 

Używajcie zabezpieczenia

Może ci się wydawać, że używanie prezerwatywy podczas seksu analnego nie jest konieczne, ponieważ twoja partnerka i tak nie zajdzie w ciąże. Jednak zakażenie chorobą przenoszoną drogą płciową jest bardziej prawdopodobne w przypadku penetracji analnej niż dopochwowej. Skóra w okolicach odbytu jest cieńsza i bardziej podatna na drobne skaleczenia, co ułatwia przedostanie się chorób do organizmu. Dlatego o ile nie jesteś w 100% pewny, że oboje jesteście monogamistami bez żadnych chorób, użycie prezerwatywy podczas seksu analnego jest zdecydowanie konieczne.

 

Pozwól jej ustalić tempo

Upewnij się, że zarówno tobie, jak i twojej partnerce podoba się seks analny i pozwól jej o wszystkim decydować. Jak szybko, jak głęboko i jak mocno – to wszystko powinno zależeć od niej. Nie możesz być tak ostry i entuzjastyczny jak w przypadku stosunku dopochwowego – przynajmniej nie od razu. Pozwól jej się do tego przyzwyczaić i działaj powoli, a jeżeli każe ci przestać, skończ od razu. Inaczej może całkowicie zrazić się do seksu analnego.

 Reklama

pen large

 

Nie penetruj jej w innych miejscach zaraz po

Po stosunku analnym nie wkładaj penisa w inną część jej ciała (np. pochwę lub ust). Mogłeś złapać jakieś bakterie, co mogłoby spowodować rozprzestrzenienie się zakażenia. Poza tym, jest to obrzydliwe. Tak, gwiazdy porno może i uwielbiają takie coś, ale o ile twoja dziewczyna wyraźnie o to nie poprosi, nie rób tego.

 

Zasady istnieją nie bez powodu

Może się wydawać, że istnieje cała masa różnych zasad dotyczących rzeczy, które powinny być zabawą, ale tak naprawdę istnieją one dla twojego (i jej) własnego dobra. Jeżeli twoja partnerka nie będzie miała przyjemnego przeżycia związanego z seksem analnym, znacznie zmniejszy to twoje szanse na to, że kiedykolwiek jeszcze to zrobicie. Spraw, aby tak się nie stało i zastosuj się do tych ważnych zasad dotyczących seksu analnego.

 

Inne artykuły na temat seksu analnego

Seks analny

Seks analny: co można, a czego nie

5 faktów o seksie analnym

6 mitów związanych z seksem analnym

Czy seks analny jest bezpieczny?

Dlaczego seks analny z kobietą fascynuje tak wielu mężczyzn

Kobiety o seksie analnym

15 kobiecych opinii o seksie analnym

10 błędów, które sprawiają, że seks analny jest bolesny

6 pozycji dla pierwszego seksu analnego

Stosunek analny jako antykoncepcja