Intymność

6 pozycji dla pierwszego seksu analnego

6 pozycji dla pierwszego seksu analnego

O seksie analnym większość z nas nie chce o mówić, ale to się zmienia. Aby był udany, po pierwsze - oboje partnerzy muszą tego chcieć, po drugie – bardzo ważna jest pozycja, w jakiej zrobicie to pierwszy raz. O lubrykantach, dużej ilości lubrykantów nie zapominając.

 

Seks analny ciekawi wielu ludzi, zazwyczaj jednak nie wiedzą od czego zacząć, jak do tego podejść. Według niektórych „sekspertów” najważniejszym elementem, dla początkujących, jest wybór odpowiedniej pozycji. Poniżej 6 pozycji, które wydają się najodpowiedniejsze na początek:

 

1. Na jeźdźca

W tradycyjnej pozycji na jeźdźca, partner kładzie się na plecach. Partnerka na górze może dzięki temu złagodzić ewentualne skutki penetracji analnej, przesuwając się w górę lub w dół w zależności od potrzeb.

Ta pozycja pozwala kontrolować partnerce tempo i głębokość penetracji. Należy pamiętać o spokojnym tempie i utrzymaniu zrelaksowania, rozluźnienia.

W Nowej Biblii Seksu znajduje się nawet porada dla tych kobiet, które nie lubią uczucia głębokiej penetracji a ich partner oczekuje większej stymulacji. Wystarczy, że partnerka chwyci od tylu jego penisa u podstawy co spowoduje u niego uczucie pełnego wejścia. Jednocześnie jej ręka stanie się buforem zapewniającym tylko płytką penetrację.

 

2. Na pieska

Pozycja najczęściej wykorzystywana do penetracji odbytu ponieważ ma wiele zalet. Partnerka może łatwo zachować rozluźnienie, kontrolować penetrację, zwiększyć przyjemność. Na początek właśnie pozycja „na czworaka” może być najlepszym rozwiązaniem, szczególnie jeśli w przeszłości były już podejmowane próby i okazały się zbyt bolesne.

Pozycja na pieska polecana jest na pierwszy raz dla tych, którzy mogą mieć już nieprzyjemne doświadczenia. Seks analny nie może być bolesny. Zawsze należy używać dużych ilości lubrykantów i postępować powoli i delikatnie. Pozycja ta daje niewątpliwą możliwość dodatkowej stymulacji łechtaczki ręką partnera co zwiększa doznania.

Literatura wskazuje też na fakt, że ta pozycja pozwala na podwójną penetrację. W takim przypadku nie wolno zapominać o zasadach higieny i kolejności penetracji.
Mając z tyłu partnera kobieta nadal może narzucać swoje własne tempo i kontrolować sytuację. W tym czasie on może wykorzystać swoje ręce aby pieścić jej piersi i masować jej łechtaczkę.

 Reklama

feromony skuteczne

 

3. Twarzą w twarz

Ta pozycja jest bardzo korzystna, jeśli szukacie dodatkowej intymności podczas aktu. Partnerka siada na jego kolanach tak aby byli twarzą w twarz. I znów ona, będąc na górze, może kontrolować głębokość penetracji. Pozycja twarzą w twarz ma dodatkowy bonus – możliwość dodatkowej stymulacji kobiety – można wygodnie pieścić jej piersi, łechtaczkę.

Dzięki kontaktowi wzrokowemu ta pozycja umożliwia budowanie jeszcze większego podniecenia. Fachowcy wspominają, że w tej pozycji przydaje się pierścień wibracyjny, który dodatkowo zwiększa moc doznań.

 

4. Dobry stary misjonarz

W pozycji misjonarskiej ona kładzie na jego na ramionach. Z odpowiednią ilością lubrykantu i relaksu, nawet wstępna penetracja może być przyjemna.

Misjonarz jest łatwą pozycją dla większości kobiet, jednak jeśli ona nie jest wystarczająco elastyczna do tej pozycji to seks analny może nie przynieśc pożądanej satysfakcji. Kobieta w tej pozycji ma mniejszą kontrolę nad głębokością penetracji. Może jednak położyć swoje stopy na barkach partnera i w ten sposób  regulować tempo zgodnie ze swoimi preferencjami.

 Reklama

pen large

 

5. Na brzuchu

Seks analny, gdy ona leży na brzuchu jest wygodny i łatwy. Generalnie cała praca jest po jego stronie. W tej pozycji kobieta może się zrelaksować i skupić wyłącznie na przyjemności. W przypadku chęci zwiększenia swojej przyjemności kobieta może, unosząc biodra, skorzystać dodatkowo z wibratora.

To jedna z najlepszych pozycji seksualnych dla kobiet do uprawiania seksu analnego, ponieważ może ona stymulować dodatkowo wzgórek łonowy i łechtaczkę. Podwójna stymulacja pomaga zwiększyć podniecenie, a efekcie zadowolenie ze zbliżenia.

 

6. Na łyżeczkę

Pozycja ogólnie znana i często wykorzystywana w uzyskiwaniu przyjemności „na leniucha”. To również dobry wybór do zabawy analnej gdyż oboje partnerzy mogą w tej pozycji być mocno zrelaksowanymi. Odpowiednim wygięciem ciała kobieta może zapanować nad głębokością i tempem penetracji. A gdy jest to niegrzeczna dziewczynka, to bezproblemowo może skorzystać z dodatkowej pomocy wibratora aby osiągnąć oczekiwany poziom zadowolenia.

 

Niezależnie od wybranej pozycji musicie pamiętać, o używaniu dużych ilości lubrykantów, podczas uprawiania seksu analnego. Inaczej z pewnością będzie to porażka.

 Reklama

feromony baner

 

Inne artykuły na temat seksu analnego

Seks analny

Seks analny: co można, a czego nie

5 faktów o seksie analnym

6 mitów związanych z seksem analnym

Czy seks analny jest bezpieczny?

Dlaczego seks analny z kobietą fascynuje tak wielu mężczyzn

Kobiety o seksie analnym

15 kobiecych opinii o seksie analnym

10 błędów, które sprawiają, że seks analny jest bolesny

6 pozycji dla pierwszego seksu analnego

Stosunek analny jako antykoncepcja