Intymność

Masturbacja analna dla początkujących

Masturbacja analna dla początkujących

Ta forma masturbacji, tak samo jak i stosunek analny, ma swoich zwolenników i przeciwników. Na czym polega masturbacja analna? Jak się do niej przygotować? Czy to boli? Kto tak lubi? W różnych środowiskach takie zachowania aktywności seksualnej budzą różne nastroje, a opinie na ich temat bywają czasem jakby z innej planety.

 

Odbyt

To otwór, który jest bogaty we wrażliwe zakończenia nerwowe. Podstawowym celem odbytu jest eliminowanie odpadów z organizmu. Jest to jeden z elementów złożonego systemu, który łączy dobrowolne i mimowolne skurcze mięśni i zwieraczy. Kanał odbytu, który znajduje się pomiędzy odbytnicą i odbytem, ma długość około 4 centymetrów. Jego długość jest różna u mężczyzn i kobiet, kanały kobiece są zazwyczaj krótsze.

Tkanki odbytu są bardzo cienkie w porównaniu do pochwy i łatwo je uszkodzić. Odbyt jest zaworem jednokierunkowym, co oznacza, że  nie jest zaprojektowany tak, aby przez niego coś do ciała wchodziło. Dlatego bardzo ważne jest, aby unikać pośpiechu przy wszelkich zabawach analnych i nie dopuszczać do nadmiernego rozciągania odbytu.

 Reklama

feromony baner

 

Czy masturbacja analna jest bolesna?

Analna masturbacja tworzy całkowicie unikalne odczucia. Na początku może się to wydawać co najmniej niewygodne. Co więcej, ogromna ilość napięcia i nerwowości możne łatwo doprowadzić do skurczu zwieracza zewnętrznego i mocnego zaciśnięcia odbytu, utrudniając tym samym możliwość penetracji z zewnątrz.

W tym momencie jakakolwiek próba ingerencji w odbyt może okazać się nie tylko mało wykonalna, ale i bardzo bolesna. W celu rozluźnienia zwieracza należy złagodzić naprężenie, w sposób najlepszy dla siebie, co opisujemy w innych naszych artykułach o seksie analnym. Jeśli mimo wszystko nie uda się doprowadzić do odpowiedniego stanu fizycznego i psychicznego, to lepiej sobie odpuścić, bo najprawdopodobniej nie jest to zabawa dla ciebie, przynajmniej w tym momencie.

 

Po co męczyć się z masturbacją analną?

czas na zabaweSeks analny, w tym również masturbacja, to jeden z elementów poszukiwania i odkrywania seksualności człowieka, głównie z powodu erotycznej przyjemności jaką może przynieść. W chwili wysokiego poziomu pobudzenia masturbacja analna, może przyczynić się do poznania zupełnie nowych doznań erotycznych. Tu jednak należy pamiętać, że nie można tego robić ani na siłę, ani bez odpowiedniego przygotowania. Nie każdy tego chce, nie każdy to polubi.

Masturbacja analna może podniecić zarówno kobiety jak i mężczyzn (w przypadku mężczyzn chodzi głównie o stymulację prostaty), oraz nawet doprowadzić do punktu kulminacyjnego. Istnieją również dowody, że orgazm analny może być doświadczony niezależnie od stymulacji łechtaczki lub stymulacji prącia. Nawet sam pomysł penetracji odbytu może być dla niektórych bardzo podniecający, choćby ze względu na niską akceptowalność społeczną.

Podobnie jak w przypadku jakiejkolwiek formy masturbacji, masturbacja analna może stanowić element rozwoju seksualności człowieka i pozwolić na odkrywanie doznań prowadzących do seksualnego spełnienia.

Ten rodzaj masturbacji jest idealnym przygotowaniem do seksu analnego z partnerem, jeśli oczywiście chcesz tego spróbować. Użycie własnej ręki w zabawie analnej może również złagodzić prawdopodobny poziom skrępowania, zanim zacznie to robić ktoś inny. Ponieważ relaks i rozluźnienie są niezbędne do czerpania przyjemności z penetracji analnej, gra w pojedynkę może być jedynym sposobem na uzyskanie na początku większej pewności siebie.

 

Zabawki erotyczne

Jak w każdej zabawie erotycznej odpowiednie akcesoria mogą ułatwić albo zwiększyć poziom doznań. Kwestia ich rozmiarów zależy od upodobań i możliwości, czyli identycznie jak w przypadku zabawek wspomagających seks tradycyjny.

Istnieje wiele opcji do wyboru, mogą to być przedmioty do rozszerzania odbytu, zatyczki analne, albo kulki analne. Zabawki te mogą być łatwo włączone do gry pary lub pozostać zarezerwowane do użytku indywidualnego. Drugą główną zaletą korzystania z atestowanych zabawek analnych jest fakt, że są one produkowane z materiałów higienicznych i bezpiecznych ciała. Jeśli udostępniasz swoje zabawki innym, warto pamiętać o stosowaniu prezerwatyw, a po wszystkim o pełnej dezynfekcji. Pamiętaj, że twoje zdrowie jest najważniejsze.

Niezależnie czy w trakcie zabaw analnych używasz zabawek, czy tylko własnej ręki, korzystaj z dużej ilości lubrykantów, które zapewnią odpowiedni poślizg. Odbyt nie wytwarza śluzu.

Reklama

ANALNE ZABAWKI EROTYCZNE

 

Zasady tantryczne

Zasady tantrycznego seksu są niezwykle przydatne, ponieważ odnoszą się również do masturbacji analnej. Strefy erogenne, jak sutki i genitalia, to obszary ciała, które są bardzo wrażliwe na dotyk. Ich pobudzenie może wywołać silne odczucia erotyczne. Zasady seksu tantrycznego odnoszą się do systematycznej stymulacji stref erogennych, gdzie części ciała są stymulowane w określonej kolejności.

Odbytu jest klasyfikowany jako trzeci poziom stref erogennych. Nie chodzi tu jednak o jego wrażliwość. Odbyt jest tak czuły, że jego stymulacja bez odpowiedniego przygotowania może doprowadzić do efektu odwrotnego niż zamierzony. Istnieje tu ścisły związek między relaksem i pobudzeniem. W celu skorzystania z seksu analnego, trzeba cierpliwie czekać, aż organizm osiągnie wysoki stopień pobudzenia.

 Reklama

feromony skuteczne

 

Przygotowanie

Jest kilka rzeczy do zrobienia, zanim spróbujesz masturbacji analnej. Podstawą jest wcześniejsze wypróżnienie. Właściwa higiena i pielęgnacja odgrywają również ważną rolę, niezależnie od tego czy jesteś sam (sama), czy z partnerem (partnerką). Najlepiej używać łagodnego środka myjącego, pomijając wszelkie zapachowe detergenty czy olejki pod prysznic, ponieważ mają one często właściwości drażniące wrażliwą tkankę. Okolice odbytu nie powinny być dodatkowo uwrażliwione podczas dotyku. Przy okazji pomyśl o przycięciu paznokci, jeśli zamierzasz używać do tego palców.

Przygotuj swoje akcesoria. Sterylizacja zabawek będzie bardzo wskazana. Przydadzą się: ręcznik, rękawice gumowe i dużo lubrykantu. Nie używaj środków znieczulających. Następnie relaks! Idź na spacer, wypij lampkę wina lub skorzystaj z masażu. Najważniejsze jest odpowiednie rozluźnienie.

 

Penetracja

Masowanie pozostałych obszarów ciała przed rozpoczęciem przygody analnej pomoże rozluźnić zwieracz. Znajdź wygodną pozycję i zacznij masować brzeg odbytu, powoli okrążając go z zabawką lub palcem. Im dłużej będziesz się przygotowywać, tym lepiej. Korzystaj z dużej ilości lubrykantu masując wejście do odbytu w najprzyjemniejszy dla ciebie sposób.

Penetrowanie odbytu zacznij końcówką palca lub małą zabawką analną. Gdy zewnętrzna część zwieracza przyzwyczai się do tego odczucia, powoli zacznij wchodzić głębiej, skupiając się na przyjemnym uczuciu masażu. Zmieniaj tempo masażu odbytu i eksperymentuj z różnymi kątami i głębokościami. W przypadku bólu lub dyskomfortu natychmiast przerwij.

 Reklama

pen large

 

Gruczoł prostaty (dotyczy tylko mężczyzn)

Gruczoł krokowy jest otoczony grubą warstwą włóknistą i znajduje się tuż pod pęcherzem, bezpośrednio przy odbytnicy. Fizjologicznie ta część ciała jest niezbędna do funkcjonowania męskiego układu rozrodczego. Ponadto, wydziela płyn, który tworzy prawie jedną trzecią płynu nasiennego wydalanego podczas ejakulacji.

Ręcznie stymulowanie własnej prostaty jest trudne do zrobienia, chyba że jesteś bardzo elastyczny. Jest to powód, dla którego zwykle stosuje się zabawkę do stymulacji odbytu. Jeśli robicie to wspólnie, to stymulację twojej prostaty może rozpocząć palcem partnerka lub partner. Masowanie prostaty odbywa się zazwyczaj w ruchu okrężnym, powoli i delikatnie. Prędkość i intensywność można zwiększać gdy jest taka potrzeba.

 

Podsumowanie

Wszelka penetracja analna przeznaczona jest wyłącznie dla osób świadomych seksualności człowieka i pragnących eksplorować te strefy erogenne, które z natury spełniają inne funkcje, niże związane z prokreacją. Jeśli jednak jakiekolwiek zachowanie analne jest nie do przyjęcia przez ciebie lub twoją partnerkę albo partnera, pamiętaj, że w żadnej sferze życia a tym bardziej intymnej, przymus zewnętrzny lub wewnętrzny, nie da nikomu pożądanej satysfakcji.

 

 

Inne artykuły na temat seksu analnego

Seks analny

Seks analny: co można, a czego nie

5 faktów o seksie analnym

6 mitów związanych z seksem analnym

Czy seks analny jest bezpieczny?

Dlaczego seks analny z kobietą fascynuje tak wielu mężczyzn

Kobiety o seksie analnym

15 kobiecych opinii o seksie analnym

10 błędów, które sprawiają, że seks analny jest bolesny

6 pozycji dla pierwszego seksu analnego

Stosunek analny jako antykoncepcja